Sanatla Yaşam
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ZİYARETÇİ SAYACI

Erdem Eskimez:

Erdem Eskimez:

Tarih 11 Mayıs 2019, 02:27 Editör admin

Hedefim şarkılarımı kitlelerin ağzından duymak


Sözü ve müziği kendisine ait olan "Hep Sen" isimli şarkısı ile dikkat çeken müzisyen Erdem Eskimez, "Sahnede olmak beni mutlu eden bir alan ama ruhum bestelerime, bestelerim topluma yansır. Bu sevgi bağı döner, dolaşır ve etrafa yayılır. Bu sebeple hedefim, ürettiklerimin bana yansıması için çalışmaktır" diyor.

[Haber görseli]

Erdem Eskimez, kimsesiz çocuklar için yaptığı çalışmalarla biliniyor. Kimsesiz çocuklar için İstanbul'da Geleceğe Işık ve Geçmişe Saygı Resitali’nde konser veren Eskimez ayrıca "Anahtar" isimli film müziğini de yapmıştı. Eskimez sorularımıza yanıt verdi:

- Klibiniz ve şarkılarınız 90'lı yılların ruhunu günümüze taşımış. 100'den fazla şarkı hazineniz olduğunu söylemiştiniz.. Bunları paylaşmayı düşünüyor musunuz ?

- Elbette düşünüyorum. Şarkılarımı paylaşmak için oluşturuyorum. Doğru zaman, doğru proje, doğru kişi ve kişileri beklemek, beni doğru adrese ve ulaşması gereken doğruluğa taşıyacağını düşündüğüm için emin adımlarla ilerlemeyi tercih ettim. Oluşturduğum parçalarımı benim yorumlamam dışında eserlerimin ruhunu yansıtacağına inandığım herhangi bir sanatçı dostum ile şarkılarımı paylaşmak beni çok mutlu eder. Artık zamanının geldiğine inanıyorum ve paylaşıma açığım.

- Kendinize nasıl hedefler koyuyorsunuz?

- Öncelikle şarkılarımı kitlelerin ağzından duymak. Sevgi yolu ile şarkılarımın topluma ulaşması yegane hedefim. Sahnede olmak beni mutlu eden bir alan ama ruhum bestelerime, bestelerim topluma yansır. Bu sevgi bağı döner, dolaşır ve etrafa yayılır. Bu sebeple hedefim, ürettiklerimin bana yansıması için çalışmaktır.

[Haber görseli]

- Kariyerinin başlarında biri olarak kalıcı olmak için sizce ne yapmak gerek?

- Üretmek, inanmak, çalışmak ve sabretmek gerek. Kalıcı olmanız ise sizde olanı yansıtarak beğenilmeniz, hitap edebilmeniz, sevmeniz ve sevilmeniz ile ilgili olduğuna inanmaktayım. Toplumla iletişimimi sanat yolu ile güçlü tutarak, bestelerimi toplumun içindeki sanatseverlerin beğenisine sunarak, onların hislerine tercüman olmayı hedefliyorum.

- Çocuklarla ve gençler tarafından sevildiğinizi biliyoruz. Sırrınız nedir ? Son olarak sanat toplum için midir yoksa sanat için mi?

- Sırrım sevmek. Koşulsuz ve bir beklenti olmaksızın sevmek. Çocuklar en hassas olduğum husustur. Bizim geleceğimiz onlar ve onlara bıraktığımız herşey iyilik sevgi ile bütünleşmiş olmalı. Sanat benim ruhumdan gelen bir olgu. Sanat, bende sanat için oluşur. Fakat paylaşıma açtığım anda sanat toplum için olur ve duygulara tercüman olduğunuz anda toplum dinamiğine etki edersiniz.

[Haber görseli]

Bu haber 322 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SOYLEŞİ

60.Selanik Uluslararası Film Festivali’

60.Selanik Uluslararası Film Festivali’ John Waters Selanik’te

Dionysos’un büyülü

Dionysos’un büyülü kenti...
ÖĞRETMEN VELİ OKUMA ETKİNLİKLERİ12 Eylül 2019

HAVA DURUMU

GİRESUN

SİTE ÖNERİLERİ

___www.sanatadair.com___


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi