Sanatla Yaşam
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ZİYARETÇİ SAYACI

‘Devir teslim için

‘Devir teslim için

Tarih 16 Mayıs 2019, 16:58 Editör admin

mazbatasının gelmesini bekliyorum!’


Seçim ile ilgili gazetemize açıklama yapan Alican Yücesoy, “BBT’de kazandığımız ve yönetmeliğimize sahip çıkarak sürekliliğini koruduğumuz ‘seçim ile Genel Sanat Yönetmeni’ hakkımızın tüm sanat kurumlarında işler hale gelmesini umuyorum” dedi.

Dört yıldır Bakırköy Belediye Tiyatroları’na onlarca ödül, yurtiçi ve yurtdışında sayısız turne düzenleyerek başarılı bir dönem yaşatan Alican Yücesoy, “BBT’de, farklı görüşte, farklı açıdan bakıp, güzellikler zenginlikler yaşansın diye” açıklaması yaparak Genel Sanat Yönetmenliğini bırakma kararı aldı. Türkiye’nin 3. ödenekli tiyatrosu BBT yeni Genel Sanat Yönetmeni’ni dün yapılan oylama sonuçu seçti. 16 Haziran 2015 yılında ilk kez demokratik ortamda ve şartlarda yapılan seçimde, Alican Yücesoy ve Aytekin Özen olmak üzere iki aday çıkmış ve oyçokluğuyla Yücesoy seçilmişti. BBT tarihinde ilk kez Belediye Başkan’ı ataması olmadan seçim ile belirlenen Genel Sanat Yönetmeni bu yıl da seçim ile belirlenmiş oldu. Dün yine sanık kuruldu. BBT’nin kadrolu sanatçı ve teknik personeli oy birliğiyle tek aday olarak çıkan Turgay Kantürk’ü BBT’nin yeni Genel Sanat Yönetmeni olarak belirledi. Daha önce aldığımız bilgilere göre BBT sanatçıları Kantürk’ün Genel Sanat Yönetmeni olmasını istediklerini söylemişti ve bunun üzerine Kantürk’ün karşısına başka bir aday çıkmadı.

Konuyla ilgili konuştuğumuz Alican Yücesoy gazetemize yaptığı açıklamada, “4 yıllık görev sürecimin bugün sonuna geldim. Öncelikle bu süreçte desteğini esirgemeyen çalışma arkadaşlarıma ve gelişmemizi talepleri ile hızlandıran, takipçisi olan seyircimize çok teşekkür ederim. Görevi, tiyatromuzun aynı zamanda kurucularından da olan, benim de oyunlarında sıkça görev aldığım, bilgi ve birikimi ile BBT’yi bugün ulaştığı noktadan da öteye götüreceğine inandığım Turgay Kantürk’e devretmekten dolayı çok memnunum. Şimdi tam anlamı ile devir teslim için mazbatasının gelmesini bekliyorum... BBT’de kazandığımız ve yönetmeliğimize sahip çıkarak sürekliliğini koruduğumuz ‘seçim ile Genel Sanat Yönetmeni’ hakkımızın tüm sanat kurumlarında işler hale gelmesini umuyorum. 2023’e kadar sürdüreceği görevinde Genel Sanat Yönetmenimiz Turgay Kantürk’e başarılı sezonlar diliyorum” dedi.


Bu haber 101 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TİYATRO

DAMAR DAMAR ÜSTÜNE BİNMİŞ STAND UP

DAMAR DAMAR ÜSTÜNE BİNMİŞ STAND UP İSTANBUL'DA

Sanatçı Enis Fosforoğlu

Sanatçı Enis Fosforoğlu hayatını kaybetti
“TEK BİR İNSAN NE YAPABİLİR!”22 Haziran 2019

HAVA DURUMU

GİRESUN

SİTE ÖNERİLERİ

___www.sanatadair.com___


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi