Sanatla Yaşam
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ZİYARETÇİ SAYACI

‘Azizm Sanat E-Dergi’, ‘Son’ sayısıyla

‘Azizm Sanat E-Dergi’, ‘Son’ sayısıyla

Tarih 09 Temmuz 2020, 21:26 Editör admin

veda etti

‘Azizm Sanat E-Dergi’, ‘Son’ sayısıyla veda etti

2007 yılında “Sanat Aydınlanma İçindir” manifestoyla kurulan ve çeşitli disiplinlerde çalışmalar yürüten Azizm Sanat Örgütü’nün aylık yayını Azizm Sanat E-Dergi, 13 yılın ardından geçtiğimiz hafta yayınlanan 150. ve son sayısıyla yayın hayatına veda etti.
 

Türkiye'nin ilk ve en uzun soluklu dijital yayınlarından olan Azizm Sanat E-Dergi, 150. sayısı, “son” sözcüğünün bir kavram olarak işlendiği özel bir dosya ile son kez okurların beğenisine sunuldu. 186 sayfalık dosyada Azizm Sanat'ın sürekli yazarlarının yanı sıra senarist/yaratıcı yapımcı Yiğit Güralp, görsel sanatçı Tahir Ün, yönetmen Tan Tolga Demirci, psikiyatrist/yazar Kaan Arslanoğlu ile akademisyenler Gevher Gökçe ve Hakan Savaş imzalı çalışmalar yer alıyor.


Azizm Sanat Örgütü, son sayı için sanat çevresine yaptığı çağrı neticesinde, “Son Nedir?” sorusuna yanıt arayan bir video çalışmasına imza attı. Covid-19 sürecinde gerçekleştirilen “Son'lar” adlı videoda sinema akademisyeni Lale Kabadayı, görsel sanatçı Tahir Ün, seramik sanatçısı Alev Oskay, ressam Sera Uzel, performans sanatçısı Şükran Moral, film eleştirmeni Kaya Özkaracalar, arkeolog/fotoğrafçı Aykan Özener, şair/yazar Mecit Ünal ve akademisyen N. Aysun Akıncı Yüksel bir kavram olarak sonu irdeliyorlar.

Yeni yayın dönemi ve yayın politikalarına dair hazırlıklarını sürdüren Azizm Sanat'ın bu süreçteki çalışmaları, on üç yıllık örgüt arşivinin de yer aldığı www.azizmsanat.org adresinden sürdürülecek.


Bu haber 1198 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KİTAP DÜNYASI

Ozanın Günü ve Homeros Okuma Etkinliği

Ozanın Günü ve Homeros Okuma Etkinliği Ozanın Günü ve Homeros Okuma Etkinliğ

Haftanın Kitapları Özkan Saçkan

Haftanın Kitapları Özkan Saçkan Haftanın Kitapları Özkan Saçkan'ın kaleminden Haftanın Kitapları...
''haber bülteni''09 Ağustos 2020

HAVA DURUMU

GİRESUN

SİTE ÖNERİLERİ

___www.sanatadair.com___


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi